7. Jaanuar 2016

Võimalik, et Sa oled minu lugu juba lugenud. Jah, just lugenud, mitte telerist või mõnelt teiselt helendavalt ekraanilt vaadanud. Juba mõnda aega vaatab tuttav pealkiri (ja tuttav pilt) Sulle vastu raamatupoodidest üle Eesti ja minul on selle üle ainult hea meel. "Kartulid ja apelsinid" jõudis raamatukaante vahele mitmel põhjusel ja pakub lugemiselamust ka neile, kel sari vaadatud. Aga siiski, miks ikkagi raamat?

28. September 2014

Kujutle korraks, et Sinu elu kulgeks ka täiskasvanuna nii, nagu koolilapsel. Ainult selle vahega, et tehtud töö ja nähtud (või nägemata) vaeva eest paned ise endale päeva lõpuks hindeid. Kõigepealt eraldi hinne igale tehtud tööle, täidetud kohustusele või katteta jäänud lubadusele ning seejärel koondhinne terve päeva eest kokku. Niisiis, millise hinde Sa endale tänase päeva eest paneksid?

22. September 2014

Oma pereliikmete jaoks on meil mõistmise ja andestamise krediiti reeglina rohkem, kui sõprade, tuttavate või täiesti võõraste inimeste jaoks. Eks see ole loomulik ja igati mõistetav, et omasid hoitakse, sest veri on paksem kui vesi. Kuid on olukordi, kus selle toreda mõttetera võiks heaga ära unustada. Millal ja miks?

14. September 2014

Paariteraapia alguses on täiesti tavaline vaatepilt, et räägib ainult naine ja mees vaikib. Sama seis valitseb paljude paaride puhul ka kodus. Mees teeb suu lahti ainult siis, kui temalt otse midagi küsitakse ja seda ka ainult sel juhul, kui naise küsimusele leidub sobiv vastus. Miks see nii on?

8. September 2014

Minult on korduvalt küsitud, et kui omavahel enam sädemed ei lenda ning kirg ei mölla, kas siis ongi suhe läbi? Ühest vastust sellele küsimusele pole. Kõik sõltub sellest, mille peale on suhe üles ehitatud. Ehk siis, kas suhte alustalaks on juba kergema tuulega kõikuma löövad kanajalad või püsib see kindlal vundamendil.

25. Veebruar 2014

Kes meist poleks kuulnud või mõelnud sellist lausejuppi: “...ja siis hakkan ma iseendale elama!” Olla oma valikutes vaba, tundub mõne inimese jaoks suur unistus, mida saab teostama asuda siis, kui kõik eelnevalt võetud kohustused täidetud. Küll ja veel olen oma kabinetis kuulnud, kuidas kliendid unistavad ajast, mil lapsed on suured ja iseseisvad. Et siis alles hakkab pereema endale elama! Aga mis tegelikult välja kukub?

10. Veebruar 2014

Surmaga on mul isemoodi suhe. Räägin temast isikuliselt, sest surm on mulle alati tundunud nagu teretuttav. Keegi, kellega teineteisest möödudes viisakalt teretame ja siis kumbki oma teed läheme, teades, et ühel päeval meie teed lõpuks ristuvad. Meie vahel on vastastikune lugupidamine ja hirmu asemel tunnen teatavat austust selle vääramatu jõu ees, mille vastu inimene ei saa. Aga kas peakski?

27. Jaanuar 2014

Nii nagu mu vanem õde Laura on minust 7 aastat vanem, nii on mu noorem vend Kevin minust 7 aastat noorem. Ema sõnul soovis ta sellise vanusevahega anda meile kõigile piisavalt aega pesamuna rolli nautida. Tuleb tunnistada, et üks meist naudib seda siiani. Jutt on loomulikult minu vennast Kevinist.

20. Jaanuar 2014

Kui ma oma kalendermärkmiku lahti löön, siis juba esmaspäeva hommikuks on alanud nädal tihedalt erinevaid plaane täis kirjutatud. Tuleb tuttav ette? Kusjuures ärme unustame, et mina olen üksik inimene. Kas neil, kel pere ja lapsed, on lihtsalt suuremad märkmikud? Küllap vist:-)

13. Jaanuar 2014

Kärgpered on alati olnud, on täna ja saavad olema ka tulevikus. Nende tekkimise tagant ei tasu otsida põhjuseid, mis justkui viitaksid ühiskonna langenud moraalile või inimeste võimetusele peresid koos hoida. Etteheiteid on lihtne teha, kuid kõige olulisem on siiski see, et peres kasvavatel lastel oleks turvaline ja õnnelik lapsepõlv.

6. Jaanuar 2014

Kui kellelegi tundub, et olen meeste suhtes ülekohtune olnud, siis see postitus on just teile. Ma ei arva sugugi, et mehed on kõik sead ja naised need vaesed kannatajad. Kaugel sellest! Päris sageli satub minu kabinetti ka neid naisi, kes ise on petja rollis, peavad armukest või kõrvalsuhet, olles samal ajal õnnelikus abielus (mehe arvates).

30. Detsember 2013

“Ta tuli tagasi!” hüüab rõõmus hääl mu kabinetis. Jah, enamasti ta tulebki tagasi. Mees, keda on tabanud keskeakriis, ootamatu armumine või lihtsalt meeltesegadus nimega “teine naine”. Kuid ühel hetkel seisab armastatud kaasa taas ukse taga (mõni astub kohe julgelt sisse) ning teatab, et ta on tagasi.

16. Detsember 2013

Jaa, ma tean! Sa mõtled nüüd, et millest see Vivian ometi räägib, endal pole meestki. Ei ole jah. Sellele vaatamata elan ja olen, nagu kõik teisedki naised, kelle elus pole hetkel seda härra Õiget. Tänu oma kümnele abieluaastale ja psühholoogiametile tean paraku ka seda, et isegi kui su kõrval on mees olemas, on seks ühel päeval ikkagi see teema, mis pingeid tekitab. Miks see nii on?

28. Oktoober 2013

Minu otsus saada psühholoogiks ei üllatanud kedagi. Ka mind ennast mitte. Mulle on alati meeldinud rohkem kuulata, kui rääkida. Pigem mõista, kui hukka mõista. Püüda aru saada, mitte arvustada. Mis ei tähenda loomulikult, et ma ise õigesti elada oskan. Lihtsalt, inimesed oma käitumise, emotsioonide ja valikutega on mulle alati huvi pakkunud.