Kartulid ja apelsinid raamatukaante vahel!

7. Jaanuar 2016

Võimalik, et Sa oled minu lugu juba lugenud. Jah, just lugenud, mitte telerist või mõnelt teiselt helendavalt ekraanilt vaadanud. Juba mõnda aega vaatab tuttav pealkiri (ja tuttav pilt) Sulle vastu raamatupoodidest üle Eesti ja minul on selle üle ainult hea meel. "Kartulid ja apelsinid" jõudis raamatukaante vahele mitmel põhjusel ja pakub lugemiselamust ka neile, kel sari vaadatud. Aga siiski, miks ikkagi raamat?

Kõigepealt kasvõi selleks, et see lugu väärib raamatut. Sellele olen ma saanud kinnitust kogu selle aja jooksul, mil igaühel on olnud võimalik minu elule ja tegemistele kaasa elada. Mulle on kirjutatud, minult on nõu küsitud ja vahel mulle tundub, et minust tuntakse isegi natukene puudust :-) 

Raamatu lugejal on, erinevalt televaatajast, võimalik luua täiesti uus ettekujutus nii minust, mu sõpradest, perekonnast kui ka klientidest. Sündmused, mis leiavad aset Viviani pealtnäha ilusas elus ja lood, mis jõuavad lugejani läbi klientide, annavad lugejale võimaluse iseennast ära tunda. Kõrvalt vaadata. Paremini mõista. Lahendusi leida. Leppida endaga just sellisena nagu me tegelikult oleme. Kui telesarja on isegi keeruliste teemade puhul võimalik võtta kui meelelahutust, siis raamatukaante vahel võiksin ma olla lugejale nagu hea sõber. Alati olemas.

Raamatu abil saad minu lugu kogeda täpselt nii, nagu see algselt kirja sai pandud. Minu mõtted blogipostitustes ja minu elu telesarja stsenaariumites. Seal hulgas minu klientide lood, mis kõik, eranditult, on juhtunud päris elus kellegagi, keda Sa ehk ei tunne, kuid kes on täpselt samasugune tavaline inimene, nagu meie. Sina ja mina.

Kas me kunagi veel kohtume? Raamatu kaudu või teleri vahendusel? Kõik on võimalik. Elu on üllatusi täis ja head uudised tulevad just siis, kui Sa neid kõige vähem oodata oskad ;-)

Vivian

Loe raamatu kohta lähemalt siit.

 

Kommentaarid