Oska lugeda märke ehk näeb see, kes julgeb vaadata

23. Detsember 2013

Naine kaotab valvsuse tavaliselt kahel juhul. Kõigepealt siis, kui ta on kõrvuni armunud ning ei taha ega oska näha armumise objektiks oleva mehe puudusi. Teiseks siis, kui argielu koorem naise enda alla matab. Olgem ausad, eks mõlemal juhul pingutab ju ka mees, et naine midagi ei märkaks. Armunud naise eest on hea asju varjata, sest naine ei taha midagi näha. Koormatud naise eest on lihtne asju varjata, sest naine ei jaksa midagi näha. Aga ühel päeval tõstab ta jälle pea ja näeb...

Minu vastuvõtul jagunevad petetud naised laias laastus kolme gruppi. Ühed on need, kes tahavad põgeneda. Neid ei huvita minevikus sobramine, nad tahavad sellest kurnavast ja valest suhtest lahti saada nii ruttu ja valutult kui võimalik. Selliseid naisi on vähe. Teine grupp on need, kes tarduvad. Lausa hanguvad. Ega suuda midagi ette võtta. Neid on palju. Kolmandad tormavad piltlikult öeldes lahingusse. Nende eesmärgiks on kätte maksta, mees maatasa teha ja siis sirge seljaga üle mehe murtud kontide oma teed minna. Selliseid naisi on üha rohkem.

Psühholoogina ei vali ma kunagi pooli ega ütle oma kliendile, mida ta peab tegema. Ma peegeldan talle tema tundeid, mängin temaga läbi erinevaid võimalusi ja olukordi ning juhin tähelepanu olulistele pisiasjadele, mida suhtepuntras ei osata näha. Inimene peab ise jõudma enda jaoks õige teeotsani, sest minu tõde ei ole tema tõde. Minu parim ei ole tema parim. Igaühel on oma elu ja oma valikud. Nii õiged kui valed.

On siiski üks asi, mida ma alati soovitan. Lugege märke. Sellest ei piisa, et sa näed, kuuled ja tunned. Ei piisa ka sellest, kui sa tajud ja tunnetad. Sest kui naine ikka tahab, et tõde oleks midagi muud, kui märgid räägivad, siis ta lihtsalt ei lase neid endale ligi. Kuni karikas viimaks täis saab. Ainult et siis võib olla juba hilja midagi parandada. Jääb ainult küsimus, kuidas peetakse viimane lahing ja kes väljub sellest võitjana.

Kuidas siis märke lugeda, küsid Sa nüüd? Õhust, vastan ma Sulle. Kui midagi hakkab kiiva kiskuma, siis enamasti pole alguses pildil midagi valesti. See, mida Sulle räägitakse ja see, mida Sa näed, kinnitab nagu ühest suust, et teie suhtes on kõik korras. Aga kui Sa tunned, et õhus on midagi muud, midagi nähtamatut, kuid häirivat... siis tea, et Sul on õigus. Kes julgeb silmad lahti hoida ning tekkivad probleemid nagu umbrohu juba eos välja juurib, see suudab ka oma pereelu ree peal hoida. Kes aga silmad kinni paneb, sellega kohtume varem või hiljem minu kabinetis:-)

Loomulikult juhtub ka seda, et hea fantaasia teeb oma töö ja tegelikult on taevas pilvitu. Nagu juhtub ka seda, et mõned suhted püsivadki ilusate ja helgetena, lõpuni, aastakümneid, ilma suurema pingutuseta. Armastus on ju imeline ja vahel polegi õhus olevateks märkideks muud, kui sumedas öötaevas langevad tähed...

Kommentaarid